...co z tego, że świat stał się pustkowiem, ja i tak będę 20% cooler.

Go down

...co z tego, że świat stał się pustkowiem, ja i tak będę 20% cooler.

Pisanie  Rainbow Dash on 5/6/2013, 20:04

Imię: Rainbow Dash

Wiek: No, na ludzkie gdzieś tak około 24 lata.

Rasa: Pegaz.

Płeć: Klacz.

Pochodzenie: Cloudsdale.

Krótka historia: Tak się złożyło, że przed apokalipsą Dash udało dostać się do Stajni Dwa. Cieszyła się z tego, nawet bardzo. Właśnie dlatego wciąż ma PipBucka. A mówili, że to niemożliwe! Że nie ma stamtąd wyjścia! O, proszę, państwo - tu macie żywy dowód, że jednak się da!
Jednak w zamknięciu Rainbow nie mogła już wytrzymać. Nie było gdzie latać, nie było przygód, było zbyt nudno i monotonnie. Nie wyobrażała sobie reszty życia zamknięta w tej przestrzeni. Tak więc - uciekła. Zostawiła to wszystko, by zamieszkać na Pustkowiach - a może nawet odnaleźć Enklawę? Tak naprawdę nigdy nikomu nie wyjawiła tego, czemu opuściła Stajnię. Zawsze powtarzała to samo - że nie było gdzie latać. Teraz, po prawie czterech latach od wyjścia z więzienia świetnie radzi sobie wśród Pustkowi, chwytając się najróżniejszych zadań od każdego.
Oczywiście zadań, które nie wykraczają ponad honor pegaza.

Wygląd: Trudno nie zauważyć tej długiej tęczowej smugi na niebie, nieprawdaż? To znak rozpoznawczy Rainbow. Po wylądowaniu na ziemi przyjrzysz się dokładniej. Dumna, smukła sylwetka, wypieszczone skrzydła złożone na grzbiecie, uniesiona głowa i oczy spoglądające na wszystkich z dystansem. Tęczówki jej są koloru różu, delikatnie ściemniającego się w fiolet, a jako jedyny kucyk posiada idealnie proste rzęsy. Potrafi wspaniale okazać zainteresowanie, ale i zachować obojętność, gdy jest to potrzebne. Nawet, gdy jest podekscytowana. Grzywa jej, krótka jak na kucyka, tęczowa, lekko postrzępiona. Ogon natomiast ma dosyć długi - standardowo, w tym samym tęczowym kolorze, co grzywa.
Po apokalipsie jej wygląd nie zmienił się wiele. Może jedynie w oczach cześciej widać chłód i nieufność, a rzadziej radość? Trochę wychudła, a skrzydła straciły nieco na świetności. Niestety, teraz nie ma czasu dbać o takie szczegóły... Zaczęła także nosić google i biały szalik, który już wcale nie jest taki biały. Na jej lewej nodze znajduje się PipBuck.

Cutie mark i talent: Biała chmura z "tęczą" w kształcie błyskawicy. Ta tęcza jest jednak tylko trójkolorowa - czerwono-żółto-niebieska. Zaś jej talentem jest... Latanie. Zapytasz, jak talentem pegaza może być coś takiego? Och, nie martw się. Dash jest po prostu najlepszym lotnikiem w całej Equestrii, jak nie dalej.

Charakter: Zacznijmy od rzeczy najważniejszej. Czyli lojalność. Dash za ważnymi dla niej kucykami byłaby gotowa skoczyć w ogień. Miejmy nadzieję, że żaden nie będzie planował tego robić, no ale... Jest także pegazem bardzo porywczym i impulsywnym. Zazwyczaj najpierw robi, potem myśli, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Ma najbardziej chłopięce usposobienie z głównej szóstki. Pewność siebie i zdecydowanie to też ważne cechy jej charakteru. Nie da sobą pomiatać, ale nie da też skrzywdzić słabszych. Zawsze stanie w ich obronie, niezależnie czy ten ktoś jest jej znany, czy też nie. Jednak tu zaszła pewna zmiana. Patrzy na innych z nieufnością, nawet dla bliskich stała się lekko obojętna. Chociaż kilka razy zdarzyło jej się uratować jakiegoś zbłąkanego kucyka...
Dalej mamy zarozumiałość - uważa się za najbardziej czadowego kucyka wszechczasów. Dla niej wszystko musi być słynne "20% cooler". Robi się też zwyczajnie zazdrosna, gdy jakaś rzecz wychodzi jej gorzej niż komuś innemu. Mimo to, potrafi przyznać się do błędu. Niechętnie, ale potrafi. Uwielbia też być w centrum zainteresowania. Bywa arogancka i bezczelna (nawet zbyt często) i potrafi patrzeć na innych z lekką pogardą. Cechuje ją też odwaga - nie boi się żadnego zadania, choćby wszyscy twierdzili, że jest niewykonalne. Proszę was, Rainbow Dash nie zna takiego słowa!
Nienawidzi przegrywać. To trzeba by napisać wielką, pogrubioną czcionką i czerwonym kolorem. Jak sama kiedyś powiedziała - "And the only thing I liked more than flying fast... Was winning!" - wynika z tego, że również przepada za lataniem, adrenaliną i, rzecz jasna, szybkością. Uwielbia się ścigać, kiedyś podejmowała wszelkie wyzwania z tym związane. Nie akceptuje faktu, że ktoś może być lepszy... Oczywiście, przeważnie wygrywała, szczególnie, gdy była zdeterminowana. To ją uskrzydla - dosłownie i w przenośni. W dodatku, nadal jest naprawdę dumna z faktu, że potrafi wykonać Ponaddźwiękowe Bum jako jedyny pegaz w Equestrii. W powietrzu mogli się z nią równać, dzięki niezwykłej szybkości i zwinności, tylko słynni Wonderbolts, których Dash była ogromną fanką.
Rainbow jest bardzo pewna swoich umiejętności, co może być odbierane jako lenistwo. Fakt, może i trochę leniwa jest, a każdą pracę zostawiałaby na ostatnią chwilę, ale zawsze stara się wywiązać ze swoich obowiązków. Więc mimo pozornego lenistwa, jest kucykiem sumiennym. Po zleceniu jej jakiegoś zadania, ma się niemal stuprocentową pewność, że będzie wykonane dobrze.
Przy tym pegazie nie porządzisz zbyt wiele. Jeśli zbierze grupę kucyków, ona przewodzi i nie ma tu słowa sprzeciwu. Może jej wybuchowy charakter i impulsywność nie pasują trochę do rozsądnego i dobrego przywódcy, Rainbow dba o swoich najlepiej jak potrafi. W końcu, wciąż reprezentuje element lojalności, czyż nie?
Co jeszcze się w niej zmieniło po apokalipsie? Na pewno pozostał żal do świata. Ogromny żal. Czasem z utęsknieniem patrzy w niebo nad pustkowiami, wbijając wzrok w srebrną tarczę księżyca, czekając na moment, w którym będzie mogła odbyć jakiś lot. Teraz nie może tego robić zbyt często i wysoko - wiąże się to z ogromnym niebezpieczeństwem. Nawet ona nie jest na tyle lekkomyślna, by władować się wprost w kopyta bandytów czy łowców niewolników... Chociaż, ten świat ma też swoje plusy. Tyle przygód i adrenaliny!
Wielkim zmianom poddał się też jej stosunek do innych. Częściej wyraża pogardę i swoją wyższość, nie szczędząc przy tym słów. W takim świecie nie ma miejsca na przyjaźń i zaufanie. Zanim komuś zaufa, minie naprawdę dużo czasu. Nigdy w końcu nie wiadomo, z kim przyjdzie się spotkać...
Świetnie wspomina książki. Z początku Dash twierdziła, że czytanie jest tylko dla "jajogłowych" i że ona - jako sportowiec - nie zamierza czytać. Jednak po pobycie w szpitalu, diametralnie zmieniła zdanie. Od tamtej pory kocha czytać, szczególnie książki przygodowe. Jej ulubionymi były książki o nieustraszonej Daring-Do, która ma podobny charakter do naszej bohaterki.
Ach tak, zapomniałabym... Praca najemnika wiążę się czasem z potrzebą zabijania... Także, przez te cztery lata Rainbow zdążyła nauczyć się robić to beznamiętnie i bez mrugnięcia okiem. Zresztą, tego wymaga też życie na Pustkowiach.
Jeśli jesteś miękki - nie pożyjesz zbyt długo.

Miejsce zamieszkania: Pustkowia

Pokój/mieszkanie/dom/inne: Budynek w całkiem niezłym stanie, znajdujący się około 40 mil od Ponyville.

Zdolności: Umie świetnie posługiwać się bronią, nawet mimo braku magii. Ogółem, nie ma problemu z przetrwaniem, nieźle wyszukuje jedzenie o dość niskim stopniu skażenia. Jest też dobrym strategiem. No, i nie ma takiego drugiego lotnika jak ona.
I nigdy nie będzie.

Praca/wykonywane zajęcie: Najemnik

Ciekawostki:
- Gdyby nie Ponaddźwiekowe Bum, które wykonała w młodości, żadna z pozostałych M6 nie otrzymałaby swojego znaczka.
- Nie pozwala nikomu dotknąć swoich kopyt.
- Nigdy nie płacze przed nikim.
- Tylko ona potrafi wykonać Ponadźwiękowe Bum (jako jedyny pegaz w Equestrii).
- Miała żółwia o imieniu Tank, który został w Stajni. Dash może i momentami żałuje, że nie ma go z nią, ale wie, że tam jest mu lepiej. Przynajmniej, ma taką nadzieję.
- Wzięła Scootaloo pod swoje skrzydła.
Ale kiedy to wszystko było...

Nie lubię, kiedy po moim domu chodzi lądolód i hałasuje, jakby mielił pasztet. No pewnie, bo kto niby lubi? >:C
avatar
Rainbow Dash
Admin/Mistrz Gry

Liczba postów : 150
Join date : 01/06/2013
Skąd : Cloudsdale

Zobacz profil autora http://xerdivide.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach