Grupy

Go down

Grupy

Pisanie  Rainbow Dash on 3/6/2013, 15:19

Stajnia
Ich mieszkańcy to kucyki, którym przed apokalipsą udało schronić się w podziemnych bunkrach. Stworzyły tam one własną, odciętą od resztek świata cywilizację. Jednak tylko wybrani mieli to szczęście, by dostać szansę zamieszkania w Stajni. Są ich setki, rozrzucone po całej Equestrii. Wejście do każdej jest zazwyczaj ukryte - na przykład w piwniczce pod zniszczonym domem. Każdy mieszkaniec Stajni otrzymuje PipBucka. W przypadku źrebiąt, jest to dzień, w którym zdobywają swój uroczy znaczek.
Nasza Stajnia, to Stajnia Dwa. Jej wrota zostały zamknięte, by już nigdy się nie otworzyć. Niektórzy jednak nadal liczą, że będzie dane im kiedykolwiek zobaczyć słońce i poczuć wiatr w grzywie...
Jednak "wygodne" życie tutaj ma swoją cenę. Powiadają, że stąd nie ma wyjścia, a nawet jeśli, to bez powrotu...

Mieszkają tu dosłownie wszyscy - kucyki ziemne, jednorożce, pegazy, a także inne istoty, które w czasie Apokalipsy przebywały na terenie Equestrii. Różni ich wiele, łączy tylko to, że za cenę wolnego życia dali się zamknąć w metalowym pudle po kres swoich dni...

Rusteroth
Miasto zbudowane z gruzów, śmieci i tego, co udało znaleźć się jego mieszkańcom, znajdujące się na zgliszczach Manehattanu. Urban legend głosi, że w pewnym zapomnianym języku rust oznacza nadzieję, a eroth - świat. Nazwa jednak niewiele ma do rzeczywistości... Brudne ulice, tony żelaza i śmieci, głód, narkotyki i bandyci to codzienność. Tylko niektórych spotkało szczęście, by zamieszkać w "lepszych" dzielnicach miasta. Większość mieszkańców stanowią jednorożce.

Do Rusteroth niekiedy przybywają kucyki z Pustkowi, na specjalnych, jednodniowych przepustkach. Mogą tutaj załatwić interesy, rozerwać się czy też porządnie zjeść. Jednak zanim zapadnie zmrok, niech lepiej uciekają - po godzinie policyjnej patrole się nie patyczkują i jeśli znajdą kogoś, kto nie ma dowodu osobistego wydanego przez Urząd Miasta Rusteroth... Mogłoby się to skończyć nieprzyjemnie.

Enklawa
Niewielki obszar na południowym-wschodzie Equestrii, którego apokalipsa nie dotknęła aż tak bardzo, jak reszty krainy. Nikt nie wie, czemu tak się stało, są jednak spekulacje, że w tym miejscu spadło najmniej bomb z powodu mniejszej liczby mieszkańców. Panuje tu dogodny klimat do rozwoju roślin, a skażenie ziemi jest niewielkie. Wiele kucyków (i nie tylko!) opuszcza bezpieczne Stajnie w poszukiwaniu tego miejsca, ale nielicznym udaje się tu dotrzeć. W dodatku nie zawsze zostają wpuszczeni do środka...
Ci, którzy tu mieszkają, mają jednak niebywałe szczęście. Nie muszą martwić się mutantami, bandytami, czy innymi problemami, z którymi borykają się kucyki zamieszkujące Pustkowia. Mieszkańcy stworzyli zorganizowaną społeczność, w której każdy szanuje poglądy drugiego kucyka i gdzie każdy ma jakieś zajęcie. Enklawę zamieszkują wszystkie rodzaje kucyków. Za to próżno szukać tutaj gryfów czy podmieńców. Innych ras jest w tym miejscu jak na lekarstwo.

Pustkowia
Zamieszkujące ten obszar stworzenia (bo, bynajmniej, nie są to tylko kucyki!) mogą zostać przez resztę mieszkańców Equestrii uznane za zgubione. Czemu? Trudno znaleźć tu jedzenie, kręci się pełno bandytów, łowców niewolników, mutantów... Mimo to, niektórzy z mieszkańców Pustkowi uważają odwrotnie. Że to oni mają duże szczęście. Mniejsze od zamieszkałych w Enklawie, ale większe od tych z Rusteroth czy Stajni. Czują się wolni, wiedzą, że mogą robić co chcą. Ten niebezpieczny świat to dla nich masa przygód. Są tacy, którzy świetnie się tu czują i potrafią bez większych problemów przetrwać, mimo tego, że miejsce to może wydawać się puste.
Wiele kucyków stąd, to byli mieszkańcy Stajni, którzy mieli dosyć czekania na cud i postanowili wyruszyć, by odnaleźć Enklawę. Zazwyczaj to pegazy, które nie mogły znieść życia w zamknięciu oraz różne stworzenia, które nie chciały żyć w zorganizowanych społecznościach wśród kucyków. Często są najemnikami i zaopatrzeniowcami. Najlepsi z nich są czasem nawet wpuszczani na stałe do Rusteroth!
Rzecz jasna, jeżeli leży to w interesie jego mieszkańców...
avatar
Rainbow Dash
Admin/Mistrz Gry

Liczba postów : 150
Join date : 01/06/2013
Skąd : Cloudsdale

Zobacz profil autora http://xerdivide.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach